Навіщо створювати контент

Цей матеріал буде нецікавим тому, хто професійно займається створенням контенту. Навряд Ви знайдете в статті для себе щось нове, хоча можете доповнити мене в коментарях до неї. Проте цей матеріал може, і буде корисним власникам малого та середнього бізнесу, які тільки починають розвивати представлення власного бізнесу в інтернеті. А тепер можемо перейти до відповіді на головне питання:

Контент для пошукових мереж
Контент для соціальних мереж

Контент для пошукових мереж

Уявіть що Ви прийшли в книжковий магазин і хочете купити найцікавішу та найбільш корисну для Вас книгу. Звичайно, на початку розмови продавець не знає Ваших смаків, та починає розпитувати, що саме Вас цікавить. Дізнавшись достатньо, він починає пропонувати Вам варіанти, які мають Вам сподобатись. На наступному етапі Ви починаєте оцінювати назви та обкладинки запропонованих книжок. І вже після цього Ви починаєте читати їх анотації. На останньому етапі у Вас залишиться 2-3 книжки з яких Ви обираєте єдину. Якщо дві з трьох книжок написані одним автором, то з вірогідністю >60% він потрапить до Вашої бібліотеки. А якщо книга написана цікаво і Вам сподобається, то наступного разу у автора буде ще більше шансів потрапити в Вашу бібліотеку.

Пошукова видача є працює так само. Тільки в цьому процесі Ви виступаєте автором, а Google, — продавцем в книжковому магазині. Єдина відмінність полягає в тому, що йому не потрібно вивчати побажання покупців під час кожного пошукового запиту, оскільки він робить це вже багато років.

Порівняння процесів пошуку контенту з покупкою книги дозволяє відповісти на головне питання: «Скільки потрібно контенту?» Щоб мати більше шансів потрапити в поле зору потенційного клієнта, Вам потрібно публікувати більше контенту, ніж це роблять Ваші конкуренти. Але візьміть до уваги той факт, що в інтернеті Ви конкуруєте не тільки з магазином на сусідній вулиці, а з усіма магазинами, які доставляють товари у Вашому регіоні. Сьогодні це вся Україна та Китай по деяким позиціям.

Що ще потрібно для того, щоб потенційний клієнт звернув увагу саме на Ваші книги? – Гарна «обкладинка». Дехто вважає найбільшим досягненням Стіва Джобса збільшення продажів техніки Apple, але тим самим він показав світу, на скільки важливий дизайн. Ми всі дійсно любимо очима, а «зустрічаємо за обкладинкою».

Контент для соціальних мереж

Взаємодія користувачів з брендом в соціальних мережах носить вже зовсім інший характер, ніж взаємодія користувача з Вашим бізнесом в пошуковій мережі. Природа взаємодії бізнесу з користувачами змінюється, і ми маємо задовольняти новий запит, щоб залишатись на плаву.

Коли людина підписується на Ваш бренд, або ставить лайк під Вашим постом, вона пускає Вас в свій особистий простір. Вважайте, що в цей момент Ви отримали кредит довіри. Найскладніше полягає не в завоюванні уваги, а в утриманні її протягом тривалого часу. Якщо Ви хочете, щоб користувач продовжував слідкувати за Вами, маєте стати йому другом: розважати, дивувати, давати корисні поради, підтримувати, і так далі.

Замість висновків

Переконаний що Ви б не захотіли повертатись в книжковий магазин, який був би наповнений тільки рекламною продукцією, чи не так? Тоді чому Ви вважаєте, що це має сподобатись Вашим потенційним клієнтам? Контент – це безкоштовний спосіб пошуку та спілкування з ними. Не гайте час: робіть те, що допоможе людям, збирайте зворотній зв’язок, та ставайте кращими. Тільки так Ваш бізнес буде рости.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *